|
|
The NCW Sports Awards was established in 1971 to honor North Central Washington's finest athletes, teams and coaches. The awards recognize athletes and coaches now competing at 26 schools, along with organized athletic activities, in an 11,000 square mile area that is slightly larger than the state of Maryland. Ten finalists are chosen each year in each category with Sports Awards recipients selected from among those finalists.
|
|
|
|
Total NCW sports awards received by school |
|
Triple Crown - 3 or more NCW sports awards |
|
The Legends - 6 or more NCW Sports Awards athlete finalist selections |
|
Most Honored - individual finalists with most selections in all categories |
|
Power Programs - NCW's most successful athletic programs |
|
Elite Coaches - NCW's most successful coaches |
|
Don Elliston President's Award |
|
Athletes, Coaches and Programs of the Decades |
|
Two Score Awards |
|
|
|
|
|
47th NCW Sports Awards 2017 Results |
|
46th NCW Sports Awards 2016 Results |
|
45th NCW Sports Awards 2015 Results |
|
44th NCW Sports Awards 2014 Results |
|
43rd NCW Sports Awards 2013 Results |
|
42nd NCW Sports Awards 2012 Results |
|
|
College Male Athlete-of-the-Year |
2017 -
|
Cody O'Connell (Wenatchee) Washington State football * |
2016 -
|
Jeremy VanAssche (Eastmont) Eastern Washington track * |
2015 -
|
Austin Bryan (Wenatchee) Humboldt State basketball * |
2014 -
|
Joe Harris (Chelan) Virginia basketball |
2013 -
|
Joe Harris (Chelan) Virginia basketball |
2012 -
|
Joe Harris (Chelan) Virginia basketball |
2011 -
|
Michael Taylor (Brewster) Whitworth basketball & baseball |
2010 -
|
Drew Heid (Waterville) Gonzaga baseball |
2009 -
|
Jeff Kintner (Wenatchee) Whitworth football & track |
2008 -
|
David Pendergraft (Brewster) Gonzaga basketball |
2007 -
|
David Pendergraft (Brewster) Gonzaga basketball |
2006 -
|
David Pendergraft (Brewster) Gonzaga basketball |
2005 -
|
Will Derting (Okanogan) Washington State football |
2004 -
|
Will Derting (Okanogan) Washington State football |
2003 -
|
Will Derting (Okanogan) Washington State football |
2002 -
|
Torin Koos (Cascade) Utah Nordic skiing |
2001 -
|
Torin Koos (Cascade) Utah Nordic skiing |
2000 -
|
Ryan Hansen (Cascade) Eastern Washington basketball |
1999 -
|
Zane DeWitz (Eastmont) Tennessee swimming; Jeff Heaverlo (Ephrata) Washington baseball |
1998 -
|
Chris Scott (Wenatchee) Eastern Washington football |
1997 -
|
Matt Hampton (Wenatchee) Washington baseball |
1996 -
|
Nate Dunham (ACH) Whitworth basketball |
1995 -
|
Curt Ranta (Cascade) U. Portland basketball |
1994 -
|
Frank Velazquez (Chelan) Nebraska wrestling |
1993 -
|
Frank Velazquez (Chelan) Nebraska wrestling |
1992 -
|
Jason Evenhus (Eastmont) Washington State baseball |
1991 -
|
Scott Doerr (Wenatchee) Colorado State football |
1990 -
|
Eric Wulf (Wenatchee) Washington State baseball |
1989 -
|
Corey Skalisky (Wenatchee) Central Washington baseball |
1988 -
|
Bill Walker (Eastmont) Central Washington football, wrestling & track |
1987 -
|
Dale Haaland (Leavenworth) Gonzaga basketball |
1986 -
|
Rob Ledenko (Chelan) BYU football |
1985 -
|
Ron Collins (Cashmere) Washington State football |
1984 -
|
Malcolm Townsend (Okanogan) WVC football |
1983 -
|
Todd Fryhover (Wenatchee) Idaho football |
1982 -
|
Eric Monson (Ephrata) Pacific Lutheran football & baseball |
1981 -
|
Eric Monson (Ephrata) Pacific Lutheran football & baseball; Curt Ransford (Moses Lake) San Jose State track |
1980 -
|
Mark Miller (Brewster) Washington crew |
1979 -
|
Mike Allen (Wenatchee) Washington State track |
1978 -
|
Ken Greene (Omak) Washington State football |
1977 -
|
Lanny Davidson (Ephrata) Eastern Washington wrestling |
1976 -
|
Lanny Davidson (Ephrata) Eastern Washington wrestling |
1975 -
|
Lanny Davidson (Ephrata) Eastern Washington wrestling; Scott Schimelfenig (Leavenworth) WVC alpine skiing |
1974 -
|
Skip Boyd (Chelan) Washington football |
1973 -
|
Mike Johnson (Wenatchee) Washington State football |
1972 -
|
Bob Picard (Omak) Eastern Washington football |
1971 -
|
Mike Tomco (Okanogan) Arizona State football |
College Female Athlete-of-the-Year |
2017
|
Abby Phelps (Chelan) Western Washington volleyball* |
2016 -
|
Hannah Bruggman (Wenatchee) Washington State swimming* |
2015 -
|
Audrey Ketcham (Wenatchee) Washington State track; Anna Kottkamp (Wenatchee) Notre Dame rowing* |
2014 -
|
Hannah Kiser (Wenatchee) Idaho cross-country & track |
2013 -
|
Hannah Kiser (Wenatchee) Idaho cross-country & track |
2012 -
|
Hannah Kiser (Wenatchee) Idaho cross-country & track |
2011 -
|
Hannah Kiser (Wenatchee) Idaho track |
2010 -
|
Cassie Merkley (Cascade) Idaho State track |
2009 -
|
Krissy Tandle (Wenatchee) Central Washington track |
2008 -
|
Cassie Merkley (Cascade) Idaho State track; Amanda Miller (Eastmont) Washington track |
2007 -
|
Jeni Boesel (Brewster) Idaho State basketball |
2006 -
|
LeAnne McGahuey (Wenatchee) Central Washington volleyball |
2005 -
|
Amanda Miller (Eastmont) Washington track |
2004 -
|
Kristen Shields (L. Roosevelt) Whitworth track; Abby Cullen (Chelan) Gonzaga volleyball |
2003 -
|
Anita Nygard (Wenatchee) BYU track |
2002 -
|
Cicely Clinkenbeard (Okanogan) Washington State track |
2001 -
|
Megan Franza (Cascade) Washington basketball |
2000 -
|
Megan Franza (Cascade) Washington basketball |
1999 -
|
Cicely Clinkenbeard (Okanogan) Washington State track |
1998 -
|
Rachel Rieke (Cascade) Northern Arizona track |
1997 -
|
Natalie Smith (Pateros) Montana State basketball |
1996 -
|
Stephanie Burns (Wenatchee) Washington softball |
1995 -
|
Stephanie Burns (Wenatchee) Washington softball |
1994 -
|
Stephanie Burns (Wenatchee) Washington softball |
1993 -
|
Monika Parker (Eastmont) Washington track |
1992 -
|
Kirsten Brown (Wenatchee) Pacific Lutheran soccer |
1991 -
|
Nancy Kuiper (L. Roosevelt) Eastern Washington track |
1990 -
|
Becky Wiersma (Ephrata) Seattle Pacific basketball |
1989 -
|
Cathy Kuntz (Wenatchee) Portland State volleyball & basketball |
1988 -
|
Karen Stout (Okanogan) Pacific Lutheran softball |
1987 -
|
Cathy Kuntz (Wenatchee) Portland State volleyball & basketball |
1986 -
|
Mary Raese (Eastmont) Idaho basketball |
1985 -
|
Mary Raese (Eastmont) Idaho basketball |
1984 -
|
Mary Raese (Eastmont) Idaho basketball |
1983 -
|
Judy Spoelstra (Eastmont) Oregon State basketball |
1982 -
|
Mary Bradford (Wenatchee) Idaho basketball & track; Judy Spoelstra (Eastmont) Oregon State basketball |
1981 -
|
Mary Bradford (Wenatchee) WVC basketball & track |
1980 -
|
Donna Regan (Wenatchee) Idaho basketball & track |
1979 -
|
Donna Regan (Wenatchee) WVC basketball & track |
1978 -
|
Jill Greenfield (Hanford) WVC volleyball &basketball |
1977 -
|
Patty Naigle (Quincy) Gonzaga basketball |
Prep Male Athlete-of-the-Year |
2017 -
|
Tyler Kert (Cashmere) |
2016 -
|
Grady Miller (Wenatchee); Jose Padilla (Chelan) |
2015 -
|
Jim Townsend (Okanogan); Cole Christman (Wenatchee) |
2014 -
|
Isaiah Brandt-Sims (Wenatchee) |
2013 -
|
Isaiah Brandt-Sims (Wenatchee) |
2012 -
|
Dylan Green (Omak) |
2011 -
|
Dylan Green (Omak); Isaiah Brandt-Sims (Wenatchee) |
2010 -
|
Jacob Sealby (Wenatchee) |
2009 -
|
Jacob Sealby (Wenatchee) |
2008 -
|
Nick Gale (Eastmont) |
2007 -
|
Clay Gebbers (Brewster) |
2006 -
|
Michael Taylor (Brewster) |
2005 -
|
Hawkins Gebbers (Brewster) |
2004 -
|
David Pendergraft (Brewster) |
2003 -
|
Andrew Gohl (Wenatchee) |
2002 -
|
Garrett Strocsher (L. Roosevelt) |
2001 -
|
Martin Mitchell (Tonasket) |
2000 -
|
Scott Bierlink (Quincy) |
1999 -
|
Scott Alexander (Quincy) |
1998 -
|
Phil Cullen (Chelan) |
1997 -
|
David Czesak (Eastmont) |
1996 -
|
Eric Boyd (Chelan) |
1995 -
|
Dusty Lane (Cashmere) |
1994 -
|
Nathan Boyd (Chelan) |
1993 -
|
Travis King (Ephrata) |
1992 -
|
Corey Van Lith (Eastmont) |
1991 -
|
Shane Cass (Wenatchee) |
1990 -
|
Chad Rolfs (Eastmont) |
1989 -
|
Dan Milner (Cashmere) |
1988 -
|
Mark Milner (Cashmere) |
1987 -
|
Gary Hagy (Ephrata) |
1986 -
|
Craig Wise (Cashmere) |
1985 -
|
Jason Elliott (Cashmere) |
1984 -
|
Chris Hancock (Oroville) |
1983 -
|
Tim Osborn (Cashmere); Russ Elliott (Cashmere) |
1982 -
|
Ron Collins (Cashmere) |
1981 -
|
Jeff Magnuson (Eastmont) |
1980 -
|
Jim Warren (Wenatchee) |
1979 -
|
Terry Ellis (Pateros) |
1978 -
|
Ken Collins (Cashmere); Keith Collins (Cashmere) |
1977 -
|
Roger Boesel (Brewster) |
1976 -
|
Curt Ransford (Moses Lake) |
1975 -
|
Rick Washut (Wenatchee) |
1974 -
|
Don McCormack (Omak) |
Male Athlete-of-the-Year |
1973 -
|
Darrel Cusick (Wenatchee) |
1972 -
|
Ron Steele (Leavenworth) |
1971 -
|
Rocky Skalisky (Wenatchee) |
Prep Female Athlete-of-the-Year |
2017 -
|
Jill Townsend (Okanogan) |
2016 -
|
Jill Townsend (Okanogan) |
2015 -
|
Ali Sealby (Wenatchee) |
2014 -
|
Rebecca Tarbert (Eastmont) |
2013 -
|
Chandler Smith (Brewster) |
2012 -
|
Audrey Ketcham (Wenatchee) |
2011 -
|
Audrey Ketcham (Wenatchee) |
2010 -
|
Kelli Bowers (Chelan) |
2009 -
|
Brooke Randall (Eastmont) |
2008 -
|
Morgan Clem (Eastmont) |
2007 -
|
Morgan Clem (Eastmont) |
2006 -
|
Cassy Pilkinton (Chelan) |
2005 -
|
Cassie Merkley (Cascade) |
2004 -
|
Cassie Merkley (Cascade) |
2003 -
|
Coco Poirier (Chelan); Jeni Boesel (Brewster) |
2002 -
|
Amanda Miller (Eastmont) |
2001 -
|
Jeni Boesel (Brewster) |
2000 -
|
Ann Sullivan (Omak) |
1999 -
|
Ann Sullivan (Omak) |
1998 -
|
Katie Davis (Manson) |
1997 -
|
Megan Franza (Cascade) |
1996 -
|
Megan Franza (Cascade) |
1995 -
|
Robin Davidson (Wenatchee); Megan Franza (Cascade) |
1994 -
|
Rachel Rieke (Cascade) |
1993 -
|
Rachel Rieke (Cascade) |
1992 -
|
Jennifer Whitley (Okanogan) |
1991 -
|
Heidi Moritz (Ephrata) |
1990 -
|
Tanya Smith (Omak) |
1989 -
|
Stacey Brown (Omak) |
1988 -
|
Dawn Bjorklund (L. Roosevelt) |
1987 -
|
B.J. Kuntz (Wenatchee) |
1986 -
|
Becky Wiersma (Ephrata) |
1985 -
|
Becky Wiersma (Ephrata) |
1984 -
|
Cathy Kuntz (Wenatchee) |
1983 -
|
Cathy Kuntz (Wenatchee) |
1982 -
|
Sue Schindele (Wenatchee) |
1981 -
|
Lisa Braun (Cashmere) |
1980 -
|
Michelle Elliott (Cashmere) |
1979 -
|
Liz Page (Peshastin-Dryden) |
1978 -
|
Judy Spoelstra (Eastmont) |
1977 -
|
Donna Regan (Wenatchee) |
Female Athlete-of-the-Year |
1976 -
|
Jeanne Musolf (East Wenatchee) |
1975 -
|
Marsha Kinney (Ephrata) Washington State |
1974 -
|
Chris Bigelow (Chelan) Eastern Washington |
1973 -
|
Susan Fager (East Wenatchee) |
1972 -
|
Alison Owen (East Wenatchee) |
1971 -
|
Alison Owen (East Wenatchee) |
Coach-of-the-Year |
2017 -
|
MALE TEAM: Dave Mitchell, Tonasket wrestling |
|
FEMALE TEAM: Brent Darnell, Cashmere basketball |
2016 -
|
MALE TEAM: Jeff Zehnder, Wenatchee baseball |
|
FEMALE TEAM: Bryan Boesel, Okanogan basketball |
2015 -
|
MALE TEAM: Brandon Evenson, Ephrata basketball |
|
FEMALE TEAM: Shelly Pflugrath, WVC softball |
2014 -
|
MALE TEAM: Arturo Guerrero, Quincy soccer |
|
FEMALE TEAM: Marni McMahon, Cascade volleyball |
2013 -
|
MALE TEAM: Jeff Carlson, Cashmere baseball |
|
FEMALE TEAM: Shelly Pflugrath, WVC softball |
2012 -
|
MALE TEAM: Jeff Carlson, Cashmere baseball |
|
FEMALE TEAM: Bryan Boesel, Okanogan basketball |
2011 -
|
MALE TEAM: Arthur de Victoria, Wahluke soccer |
|
FEMALE TEAM: Donene Hendricks, Chelan volleyball |
2010 -
|
MALE TEAM: Jeff Carlson, Cashmere baseball |
|
FEMALE TEAM: Donene Hendricks, Chelan volleyball |
2009 -
|
MALE TEAM: Phil Zukowski, Cashmere football |
|
FEMALE TEAM: Shelly Pflugrath, WVC softball |
2008 -
|
MALE TEAM: Brandon Evenson, Ephrata basketball |
|
FEMALE TEAM: Gary Millard, Eastmont track |
2007 -
|
MALE TEAM: Tim Taylor, Brewster basketball |
|
FEMALE TEAM: Shelly Pflugrath, WVC softball |
2006 -
|
MALE TEAM: Shane Bird, Brewster baseball |
|
FEMALE TEAM: Jessica Schutt, WVC basketball |
2005 -
|
MALE TEAM: Wiley Allred, Royal football |
|
FEMALE TEAM: Bob Bullis, Wenatchee track |
2004 -
|
MALE TEAM: Ron Zielinski, Wenatchee tennis |
|
FEMALE TEAM: Jeff Eller, Chelan basketball |
2003 -
|
MALE TEAM: Tim Taylor, Brewster basketball |
|
FEMALE TEAM: Gary Smith, Tonasket basketball |
2002 -
|
MALE TEAM: Dan White, Eastmont baseball |
|
FEMALE TEAM: Marco Azurdia, WVC basketball |
2001 -
|
MALE TEAM: Dennis Tronson, Wenatchee soccer |
|
FEMALE TEAM: Bryan Boesel, Brewster basketball |
2000 -
|
MALE TEAM: Denny Neely, Okanogan football |
|
FEMALE TEAM: Missy Beierman, Ephrata basketball |
1999 -
|
MALE TEAM: Dave Johnson, Ephrata baseball |
|
FEMALE TEAM: Jeff Kenoyer, Cashmere track |
1998 -
|
MALE TEAM: Bob Duda, Quincy baseball |
|
FEMALE TEAM: Marilynn Taylor, Omak volleyball |
1997 -
|
MALE TEAM: Bob Nielsen, Royal football |
|
FEMALE TEAM: Bill Barker, Royal softball |
1996 -
|
MALE TEAM: Greg Franz, WVC basketball |
|
FEMALE TEAM: Gary Smith, Tonasket basketball |
1995 -
|
MALE TEAM: Miles Caples, Cashmere basketball |
|
FEMALE TEAM: Bill Groogan, Wenatchee basketball |
1994 -
|
MALE TEAM: John Durheim, Cashmere wrestling |
|
FEMALE TEAM: Lynn Holder, Omak basketball |
1993 -
|
MALE TEAM: Marty O'Brien, Ephrata basketball |
|
FEMALE TEAM: Marco Azurdia, WVC basketball |
1992 -
|
MALE TEAM: Joe Worsham, Pateros football |
|
FEMALE TEAM: Mike Gariano, Okanogan volleyball |
1991 -
|
MALE TEAM: Mike Carlquist, ACH basketball |
|
FEMALE TEAM: Don King, Ephrata basketball & track |
1990 -
|
MALE TEAM: Bill Linterman, Eastmont soccer |
|
FEMALE TEAM: Craig Martin, Eastmont swimming |
1989 -
|
MALE TEAM: Dave Johnson, Ephrata baseball |
|
FEMALE TEAM: Tracey Reese, Wenatchee volleyball |
1988 -
|
MALE TEAM: Bill Betcher, Ephrata football |
|
FEMALE TEAM: Bob Bullis, Cascade basketball |
1987 -
|
MALE TEAM: Dwight Pflugrath, Mansfield basketball |
|
FEMALE TEAM: John Kalahar, WVC softball |
1986 -
|
MALE TEAM: Jim Meredith, Wenatchee basketball |
|
FEMALE TEAM: Don King, Ephrata basketball |
1985 -
|
MALE TEAM: Jack Collins, Cashmere football |
|
FEMALE TEAM: Don King, Ephrata basketball |
1984 -
|
MALE TEAM: Sandy Cooprider, WVC football |
|
FEMALE TEAM: Jeff Lucas, Wenatchee volleyball |
1983 -
|
MALE TEAM: Dave Johnson, Ephrata baseball |
|
FEMALE TEAM: Rick Holt, Bridgeport basketball |
1982 -
|
Dave Johnson, Ephrata baseball; Jerry Thaut, Moses Lake baseball; Dan White, Eastmont baseball |
1981 -
|
Bill Elliott, Cashmere wrestling |
1980 -
|
Gary Smith, Omak football |
1979 -
|
Dave Olzendam, Coulee-Hartline basketball |
1978 -
|
Bill Kelly, Cashmere basketball; Jim Sollars, WVC women's basketball |
1977 -
|
Dick Olson, Brewster basketball |
1976 -
|
Glenn Smick, Peshastin-Dryden basketball |
1975 -
|
Gill McKinnie, Coulee City football & basketball |
1974 -
|
Bill Gardner, Soap Lake football |
1973 -
|
Lee Bofto, Wenatchee football |
1972 -
|
Paul Seale, WVC football |
1971 -
|
Dick Olson, Brewster football & basketball |
Team-of-the-Year |
2017 -
|
MALE TEAM: Tonasket wrestling |
|
FEMALE TEAM: Eastmont bowling |
2016 -
|
MALE TEAM: Okanogan football |
|
FEMALE TEAM: WVC basketball |
2015 -
|
MALE TEAM: Wenatchee baseball |
|
FEMALE TEAM: Okanogan basketball |
2014 -
|
MALE TEAM: Quincy soccer |
|
FEMALE TEAM: Cascade volleyball |
2013 -
|
MALE TEAM: Cashmere baseball |
|
FEMALE TEAM: Brewster basketball; WVC softball |
2012 -
|
MALE TEAM: Cashmere baseball |
|
FEMALE TEAM: Okanogan basketball |
2011 -
|
MALE TEAM: Wahluke soccer |
|
FEMALE TEAM: Chelan volleyball |
2010 -
|
MALE TEAM: Cashmere baseball |
|
FEMALE TEAM: Chelan volleyball |
2009 -
|
MALE TEAM: Cashmere football |
|
FEMALE TEAM: WVC softball |
2008 -
|
MALE TEAM: Ephrata basketball |
|
FEMALE TEAM: Eastmont track |
2007 -
|
MALE TEAM: Brewster basketball |
|
FEMALE TEAM: Eastmont track |
2006 -
|
MALE TEAM: Brewster baseball |
|
FEMALE TEAM: Eastmont golf |
2005 -
|
MALE TEAM: Royal football |
|
FEMALE TEAM: Wenatchee track |
2004 -
|
MALE TEAM: Brewster basketball |
|
FEMALE TEAM: Chelan basketball |
2003 -
|
MALE TEAM: Brewster basketball |
|
FEMALE TEAM: Brewster basketball |
2002 -
|
MALE TEAM: Ephrata baseball |
|
FEMALE TEAM: Eastmont track |
2001 -
|
MALE TEAM: Omak football |
|
FEMALE TEAM: Brewster basketball |
2000 -
|
MALE TEAM: Okanogan football |
|
FEMALE TEAM: Ephrata basketball |
1999 -
|
MALE TEAM: Ephrata baseball; Waterville basketball |
|
FEMALE TEAM: Cashmere track |
1998 -
|
MALE TEAM: Quincy baseball |
|
FEMALE TEAM: Omak volleyball |
1997 -
|
MALE TEAM: Royal football |
|
FEMALE TEAM: Royal softball |
1996 -
|
MALE TEAM: WVC basketball |
|
FEMALE TEAM: Cascade basketball |
1995 -
|
MALE TEAM: Cashmere basketball |
|
FEMALE TEAM: Cascade track |
1994 -
|
MALE TEAM: Cashmere wrestling |
|
FEMALE TEAM: Cascade track |
1993 -
|
MALE TEAM: Ephrata basketball |
|
FEMALE TEAM: Royal softball |
1992 -
|
MALE TEAM: Lake Roosevelt track |
|
FEMALE TEAM: Okanogan volleyball |
1991 -
|
MALE TEAM: ACH basketball |
|
FEMALE TEAM: Eastmont swimming |
1990 -
|
MALE TEAM: Eastmont swimming |
|
FEMALE TEAM: Omak volleyball |
1989 -
|
MALE TEAM: Ephrata baseball; Bridgeport-Pateros football |
|
FEMALE TEAM: Chelan cross-country |
1988 -
|
MALE TEAM: Ephrata football |
|
FEMALE TEAM: Cascade basketball |
1987 -
|
MALE TEAM: Ephrata football |
|
FEMALE TEAM: Cascade basketball |
1986 -
|
MALE TEAM: Cashmere basketball |
|
FEMALE TEAM: Ephrata basketball |
1985 -
|
MALE TEAM: Cashmere football |
|
FEMALE TEAM: Ephrata cross-country |
1984 -
|
MALE TEAM: WVC football |
|
FEMALE TEAM: Wenatchee volleyball |
1983 -
|
MALE TEAM: Ephrata baseball |
|
FEMALE TEAM: Omak track |
1982 -
|
MALE TEAM: Eastmont baseball |
|
FEMALE TEAM: Eastmont basketball |
1981 -
|
MALE TEAM: Cashmere wrestling |
|
FEMALE TEAM: WVC basketball |
1980 -
|
MALE TEAM: WVC basketball |
|
FEMALE TEAM: WVC basketball |
1979 -
|
MALE TEAM: Coulee-Hartline basketball |
|
FEMALE TEAM: WVC basketball |
1978 -
|
MALE TEAM: Cashmere track |
|
FEMALE TEAM: WVC basketball |
1977 -
|
Brewster basketball |
1976 -
|
Brewster basketball |
1975 -
|
Brewster basketball |
1974 -
|
Wenatchee football |
1973 -
|
Omak football |
1972 -
|
Cashmere football |
1971 -
|
Wenatchee football |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|